ELXS401VSN471MR40S EUROPE CHEMICON Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 470 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 40 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN471MR40S 200 pc(
Part Nnumber
ELXS401VSN471MR40S
Description
Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 470 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 40 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN471MR40S 200 pc(
Producer
EUROPE CHEMICON
Basic price
Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 470 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 40 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN471MR40S 200 pc(s) Technical data Category Electrolytic capacitor Type Snap-in Capacity (elec.) 470 µF Content 200 pc(s) Length 40 mm Tolerance ± 20 % Max. temperature +105 °C Min. temperature -25 °C (Ø) 30 mm Packaging type Polybag Nominal voltage 400 V Type ELXS401VSN471MR40S CS 10 mm For more information on this ELXS401VSN471MR40S capacitor, please see its datasheet under 'downloadable documents'.
Following Parts
Random Products
(keyword ELXS401VSN471MR40S EUROPE CHEMICON Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 470 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 40 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN471MR40S 200 pc()