ELXS401VSN331MR30S EUROPE CHEMICON Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 330 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 30 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN331MR30S 200 pc(
Part Nnumber
ELXS401VSN331MR30S
Description
Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 330 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 30 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN331MR30S 200 pc(
Producer
EUROPE CHEMICON
Basic price
Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 330 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 30 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN331MR30S 200 pc(s) Technical data Category Electrolytic capacitor Type Snap-in Capacity (elec.) 330 µF Content 200 pc(s) Packaging type Polybag Length 30 mm Min. temperature -25 °C Max. temperature +105 °C (Ø) 30 mm Nominal voltage 400 V Tolerance ± 20 % Type ELXS401VSN331MR30S CS 10 mm For more information on this ELXS401VSN331MR30S capacitor, please see its datasheet under 'downloadable documents'.
Following Parts
Random Products
(keyword ELXS401VSN331MR30S EUROPE CHEMICON Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 330 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 30 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN331MR30S 200 pc()