ELXS401VSN221MR25S EUROPE CHEMICON Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 220 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 25 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN221MR25S 200 pc(
Part Nnumber
ELXS401VSN221MR25S
Description
Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 220 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 25 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN221MR25S 200 pc(
Producer
EUROPE CHEMICON
Basic price
Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 220 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 25 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN221MR25S 200 pc(s) Technical data Category Electrolytic capacitor Type Snap-in Capacity (elec.) 220 µF Content 200 pc(s) Min. temperature -25 °C CS 10 mm (Ø) 30 mm Packaging type Polybag Tolerance ± 20 % Length 25 mm Nominal voltage 400 V Type ELXS401VSN221MR25S Max. temperature +105 °C For more information on this ELXS401VSN221MR25S capacitor, please see its datasheet under 'downloadable documents'.
Following Parts
Random Products
(keyword ELXS401VSN221MR25S EUROPE CHEMICON Electrolytic capacitor Snap-in 10 mm 220 µF 400 V 20 % (Ø x L) 30 mm x 25 mm Europe ChemiCon ELXS401VSN221MR25S 200 pc()