APXA100ARA561MJC0G EUROPE CHEMICON Electrolytic capacitor SMD 560 µF 10 V 20 % (Ø x L) 10 mm x 12.2 mm Europe ChemiCon APXA100ARA561MJC0G 400 pc(s)
Part Nnumber
APXA100ARA561MJC0G
Description
Electrolytic capacitor SMD 560 µF 10 V 20 % (Ø x L) 10 mm x 12.2 mm Europe ChemiCon APXA100ARA561MJC0G 400 pc(s)
Producer
EUROPE CHEMICON
Basic price
Electrolytic capacitor SMD 560 µF 10 V 20 % (Ø x L) 10 mm x 12.2 mm Europe ChemiCon APXA100ARA561MJC0G 400 pc(s) Technical data Category Electrolytic capacitor Type SMD Capacity (elec.) 560 µF Content 400 pc(s) Min. temperature -55 °C Max. temperature +105 °C Type APXA100ARA561MJC0G Length 12.2 mm Industrial packaging Yes (Ø) 10 mm Packaging type Reel Nominal voltage 10 V Tolerance ± 20 % For more information on this APXA100ARA561MJC0G capacitor, please see its datasheet under 'downloadable documents'.
Following Parts
Random Products
(keyword APXA100ARA561MJC0G EUROPE CHEMICON Electrolytic capacitor SMD 560 µF 10 V 20 % (Ø x L) 10 mm x 12.2 mm Europe ChemiCon APXA100ARA561MJC0G 400 pc(s))